Działalność

Miejska Biblioteka Publiczna, filia w Luszowicach, zaprasza wszystkich Czytelników do skorzystania z bogatej oferty zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Składają się na nią:

Filia w Luszowicach aktywnie włącza się w ogólnopolskie i lokalne akcje promowana czytelnictwa: Chrzanowski Maraton Czytania, Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, Tydzień Bibliotek, projekt dla najmłodszych „Mała Ksiązka Wielki Człowiek”.

Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom podczas ferii zimowych i wakacji organizowane są dla dzieci i młodzieży cykliczne imprezy „Ferie w bibliotece”, „Pożyteczne wakacje”. Akcje dotowane są z funduszu sołeckiego.

Czytelnicy mają dostęp do 4 stanowisk komputerowych, tabletów graficznych oraz x-boxa. Istnieje również możliwość wydrukowania lub skserowania za odpłatnością dokumentów A4. 

Na bieżąco prowadzona jest działalność informacyjna dotycząca zasobów księgozbioru biblioteki, który jest systematycznie wzbogacany o nowe pozycje.

Dodatkowo- w ramach promocji  książki- filia prowadzi cykliczną akcje bookcrossingową pod hasłem „Podaruj książce nowe życie”. Czytelnicy mają możliwość pozostawienia w holu biblioteki książek będących ich własnością i zabrania innych.