Mała Syrenka. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Opowieścią o losach Małej Syrenki rozpoczęły się w luszowickiej bibliotece urodziny Hansa Christiana Andersena w. Spotkanie z baśnią przygotowano z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci wspólnie z oddziałem przedszkolnym prowadzonym prze p. Justynę Dudek.

Jak na imprezę urodzinową przystało, biblioteka zaserwowała szereg atrakcji. Baśnioterapia była jedną z nich. Jej dopełnieniem stały się zajęcia kreatywne polegające na tworzeniu przez dzieci portretu rozmaitych syrenek z rożnych materiałów. W ruch poszły pastele, kredki, pisaki, papiery, bibuły oraz folia aluminiowa. Maluchy dały się ponieść wyobraźni malując dodatkowo morską faunę i florę. Każdy wizerunek był odmienny.
Na urodzinach u Pana Andersena nie zabrakło morskich i syrenich niespodzianek. Dzieci mogły dotknąć morskiej piany, w która zmieniła się syrenka. Polowały na zrobione z piany (niekoniecznie morskiej) bańki, a na zakończenie każde otrzymało prezent- morską muszelkę, w której – gdy się dobrze wsłuchać- słychać syreni śpiew.