złota rybka w bibliotece

Trzy życzenia mogło wypowiedzieć każde dziecko uczestniczące w lekcji bibliotecznej osnutej wokół baśni „O rybaku i złotej rybce”. Herbata z cukrem i cytryną była jednym z nich.

Utrwaliło się, że zajęcia biblioteczne z maluchami przybierają formę małych inscenizacji z rekwizytem w tle. Dzięki temu uwaga dzieci w pełni skoncentrowana jest na prezentowanej treści.

A ponieważ opowiadanie baśni odbywa się zwykle w otoczeniu książek dla dzieci, maluchy mają bezpośredni kontakt z literaturą dziecięcą. Prowadzący starają się również wciągnąć maluchy w opowieść i odsłonić płynąca z niej naukę.

Na tym jednak nie koniec, bo przedszkolaki przepadają za zajęciami plastycznymi. Ty razem maluchy malowały „akwarium”, w którym oprócz złotej rybki pływały koniki morskie, rozgwiazdy, a nawet niewielki wieloryb. Fizelinowe plansze mieniły się feerią barw.

Na koniec zajęć przedszkolaki baraszkowały po szkolnym boisku bawiąc się bańkami mydlanymi. I choć to tylko bańki, można było pomyśleć , że dzieci zmieniły się w małe rybki pływające w morskiej pianie 😉